Imprezy dla młodzieży

Ramowy Regulamin
do Kalendarza Imprez na 2024 rok

organizowanych przez Okręgową Komisję ds. Dzieci i Młodzieży

1. Zawody wędkarskie odbywają się w dyscyplinie spławikowej, reprezentacja Koła może liczyć do 5 osób  w kategorii kadetów i 3 osoby w kategorii członek uczestnik.

2. Organizator za udział w zawodach nie pobiera opłaty startowej. Koła pokrywają koszty podróży swojej drużyny na zawody.

3.  W zawodach wędkarskich uczestniczy młodzież do lat 16 należąca do PZW z aktualnymi opłatami na dany rok. Podczas sprawdzania listy startowej przez komisję sędziowską uczestnik przedstawia legitymację członkowską PZW.

4. Prowadzona będzie punktacja indywidualna do klasyfikacji Grand Prix w każdej kategorii.

5. Zawody odbywać się będą w dwóch sektorach:
  • sektor kadetów do 14 lat,
  • sektor członków uczestników od 15 do 16 lat.
6. Przyjmuje się zasadę nagradzania sześciu pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach "puchary", wszyscy otrzymują drobne akcesoria wędkarskie.

7.  Zwycięzcy rocznej klasyfikacji Grand Prix w poszczególnych kategoriach otrzymują tytuł "Wędkarza Roku". Do szóstego miejsca zawodnicy otrzymują puchary oraz nagrody. Pozostali zawodnicy otrzymują drobne akcesoria wędkarskie.

Kategoria "Kadet" - rok urodzenia 2010 i powyżej

1.  Mogą łowić wędką o długości do 10 m.

2.  W trakcie zawodów trener lub opiekun może zawodnikowi na stanowisku doradzać, pomagać skompletować zestaw. Trener lub opiekun może w czasie wędkowania przebywać bezpośrednio na stanowisku wędkarskim zawodnika - minimalnie 2,5 m od zawodnika. W czasie wędkowania zawodnikowi holującemu większą rybę trener lub opiekun może pomóc podebrać rybę podbierakiem. Przyjmuje się zasadę, że po pierwszej uwadze sędziego dla zawodnika, druga uwaga jest automatycznie wykluczeniem zawodnika z dalszego wędkowania (dyskwalifikacja).

Kategoria "Członek uczestnik" - od 15 do 16 lat, rok urodzenia 2008-2009

1.  Mogą wędkować wędką o długości do 11,5 m.

2.  Uczestnicy tych zawodów wędkują zgodnie z przepisami zawartymi w "Zasadach Organizacji Sportu Wędkarskiego", których organizatorem jest PZW.

Młodzieżowe Zawody Wędkarskie pomiędzy Okręgami Legnica - Wałbrzych

Reprezentacja Okręgu:

• do 14 lat - 6 zawodników,
  • od 15 do 16 lat - 6 zawodników.

Pliki do pobrania

• kalendarz-imprez-mlodziezowych-2024.pdf