Posiedzenie Zarządu Okręgu PZW Legnica

Stanisław Przybylski

W dniu 02 listopada br. odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Okręgu.

Obradom przewodniczył Prezes Zarządu Kol. Krzysztof Sadowski. W posiedzeniu uczestniczył Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Kol. Grzegorz Majewski.

Zarząd Okręgu obradował zgodnie z porządkiem ujętym w planie pracy Zarządu.

1. Informacja o podjętych uchwałach oraz zapoznanie się z protokółem z poprzedniego zebrania i informacja o sprawach i działaniach istotnych dla Okręgu.

• Informację o podjętych uchwałach oraz protokół z ostatniego zebrania Członkowie Zarządu Okręgu otrzymali drogą elektroniczną. Do protokołu uwagę wniósł Kol. Zbigniew Naumowicz. Uwaga dotyczyła braku wzmianki w protokole o korespondencji z Gminą Miejską w Głogowie w sprawie własności terenu Zatoki LOK w Głogowie. Ustalono, że ww. korespondencja zostanie przesłana drogą elektroniczną Kol. Naumowiczowi. Po przyjęciu poprawki  protokół w głosowaniu przyjęto jednogłośnie.
  • Informację o sprawach i działaniach istotnych dla Okręgu przedstawił Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Kol. Grzegorz Majewski. Zapoznał zebranych z protokołem i wnioskami z przeprowadzonej kontroli Koła PZW Rudna Miasto. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami, na wniosek Rzecznika Dyscyplinarnego Kol. Mariusza Łepkowskiego ustalono, że Zarząd Koła PZW Rudna Miasto ma uzupełnić wymaganą obowiązującymi przepisami dokumentację w terminie dwóch tygodni po walnym zgromadzeniu sprawozdawczym członków koła. Wezwanie do uzupełnienia dokumentacji wysłać pismem poleconym do wszystkich członków Zarządu Koła PZW Rudna Miasto.

2. Ustalenie wysokości składek okręgowych na ochronę i zagospodarowanie wód na 2024 r.

• Dyrektor Biura Kol. Janusz Paprzycki szczegółowo przedstawił planowane wysokości składek okręgowych na ochronę i zagospodarowanie wód na 2024 r. Po przyjęciu uwag w dyskusji podjęto jednogłośnie uchwałę w sprawie wysokości składek okręgowych na ochronę i zagospodarowanie wód na 2024 r. Tabela składek i opłat stanowi załącznik do podjętej uchwały.

3. Przyjęcie wytycznych do planu finansowego na 2024 r. i ustalenie limitu wydatków na diety na 2024 r.

• Prezes Zarządu zapoznał zebranych z propozycją podziału składki członkowskiej oraz wytycznymi do planu budżetowego na 2024 r. Dyrektor Biura udzielił wyjaśnień, które dotyczyły odpisu na Fundusz Pomocy Kołom. Przedstawioną przez Kol. Krzysztofa Sadowskiego propozycję podziału składki członkowskiej przyjęto jednogłośnie. Wytyczne do planu budżetowego na 2024 r. przyjęto większością głosów przy jednym wstrzymującym się.
  • Zatwierdzenie diet za pełnienie funkcji społecznych w Okręgu PZW Legnica na 2024 r. przeniesiono na następne posiedzenie Zarządu.

4. Zatwierdzenie odpowiedzi na wnioski z Walnych Zgromadzeń Kół zgłoszone w kampanii sprawozdawczej 2022 r.

• Sekretarz Zarządu Okręgu Kol. Bogdan Iwańczak przedstawił zebranym kilka odpowiedzi na wnioski z Walnych Zgromadzeń Kół wymagające w Jego ocenie uzupełnienia. W toku dyskusji postanowiono 2 wnioski z działu Zagospodarowania Wód przekazać do Komisji Zagospodarowania Wód celem uzupełnienia odpowiedzi. Przedstawione odpowiedzi zatwierdzono jednogłośnie.

5. Zatwierdzenie zmian do zezwoleń i rejestru połowu ryb na 2024 r. oraz okręgowego regulaminu amatorskiego połowu ryb.

• Proponowane zmiany przedstawił Przewodniczący Okręgowej Komisji Ochrony Wód Kol. Leszek Cieślak. Uchwałę w sprawie zmian do zezwoleń i rejestru połowu ryb podjęto jednogłośnie.
  • Wykaz przyjętych zmian stanowi załącznik do podjętej uchwały.

6. Sprawy organizacyjne i wolne wnioski.

• Rozpatrzono i omówiono korespondencję skierowaną pod adresem Zarządu.