Tweety na temat @pzworgpl
0

Rejestr amatorskiego połowu ryb

Polski Związek Wędkarski został zobowiązany przez organy zarządzające wodami do składania corocznych sprawozdań z prowadzonej na nich gospodarki, zawierających między innymi dane o wędkarskich połowach ryb. Również Uchwała Krajowego Zjazdu Delegatów PZW nałożyła na okręgi obowiązek wprowadzenia obowiązkowej rejestracji połowów ryb na wodach PZW.

Pragnąc spełnić w/w obowiązki nasz Okręg kontynuuje wprowadzoną z dniem 01.01.2002 r. obowiązkową rejestrację połowów wędkarskich.

Wyniki tej rejestracji, opracowane przez profesjonalistów służą do ustalenia racjonalnych zasad gospodarki na naszych wodach, a szczególnie do planowania lepszego ich zarybiania  i ochrony.

Okręg PZW w Legnicy, jako uprawniony do rybactwa, Uchwałą Zarządu Okręgu nr 82/2015 z dnia 24.09.2015 r. wprowadził obowiązek prowadzenia "Rejestru amatorskiego połowu ryb" przez uprawiającego amatorski połów ryb wędką na wszystkich wodach udostępnionych do wędkowania przez Okręg.

Zasady prowadzenia "Rejestru" oraz szczegółowy wykaz wód objętych obowiązkiem rejestracji połowu ryb wędką w Okręgu PZW Legnica są w załączonym "Druku rejestru". 

W przypadku wypełnienia całego rejestru przed ukończeniem sezonu, wędkarz ma obowiązek zgłosić się do macierzystego Koła PZW po następny rejestr lub pobrać i wydrukować załączony plik: "Druk rejestru". 

Rejestr połowów z roku 2021 podlega obowiązkowemu zdaniu w czasie wnoszenia składek na rok 2022.

Licząc na zrozumienie, sumienne i czytelne wypełnianie rejestrów życzymy "połamania kija".


Dokonywanie wpłat na konto Okręgu PZW Legnica nie skutkuje wykupieniem e-zezwolenia. Wszystkie płatne e-zezwolenia na wędkowanie w Okręgu PZW Legnica są dostępne tylko i wyłącznie na stronie internetowej E-ZEZWOLENIA.


 Druk rejestruChcesz poznać wyniki analizy rejestrów za rok 2019, kliknij tutaj
Ryboranie.pl
Realizacja: